Tığ Oyası Vitrin Takımı

You are currently viewing Tığ Oyası Vitrin Takımı

Tığ Oyası Vitrin Takımı seti

Vitrin takımı.12 parça olarak yapılmıştır. El emeği göz nurudur. Aydın’ın maharetli kadınları tarafından yapılmıştır. Misafir odalarının vitrinlerini süslemek için ideal el işidir. Sentetik makine dokuması ürünlerden çok farklıdır. Vitrinize döşediğiniz de farkedilecek bir sanat eseridir. Eğer işçiliği düzgün yapılmış ise çok zariftir. Pazar işi olarak yapılmış kaba oyalar görüntü olarak da cazip değildir. Aydın bölgesinde kısmen iyi tığ oyaları mevcuttur. Eğer düzgün yapılmamış alacaksanız, almamanız daha iyidir.

Nelerede Kullanılır

Tığ oyaları genelde oturma odalarında kullanılır. İplik olduğu için yıkaması, ütülemesi daha rahattır. Ilık su ve el deterjanı ile yıkanması gerekir. Kurutmaya astığımızda sarkıtmamak gerekir. Çünkü süner ve uzar.Düzgün kurutmaz isek deforme olur. El işi ürünleri dikkatli yıkamak ve kurutmak gerekir.

Tığ Oyası

El İşi Dantel Nasıl Yapılır

Dantel nakışı, bir nakış işlemeciliği tekniğidir. Özel bir nakış iğnesi ve iplik kullanılarak yapılır. Dantel nakışı tekniği, kumaş üzerine nakış desenleri oluşturmak için kullanılır. Dantel, özellikle geleneksel el işi olarak bilinir. Dantel nakışı, genellikle kıyafetler, çarşaflar, havlular ve diğer tekstil ürünleri için kullanılır. El işi ayrıca bez, kağıt ve diğer malzemeler üzerine de yapılabilir.

Bir yanıt yazın