Tıg Oyası Vitrin Takımı Modelleri

You are currently viewing Tıg Oyası Vitrin Takımı Modelleri
elişi dantel vitrin takımı

Tıg Oyası Vitrin Takımı

Tığ oyası vitrin takımı, 12 parçadan yapılmış elişi tığ oyasıdır. Genelde vitrin süsü olarak kullanılmaktadır. Fakat sehpa üzerine de kullanabileceğimiz el işleridir. Salon takımlarında vitrin takımı olarak kullanılır. El sanatı olarak çok mükemmel tasarıdır.

Nerelerde Kullanılır

Şark odaları içinde vazgeçilmezdir. Tığ oyaları danteller hala evlerimizi süslemeye devam etmektedir. Tığ oya modelleri çok daha fazla örnek zenginliğine sahiptir. Anadolu kadınları ellerinde bin bir marifet tığ oyası yapmaya devam ediyorlar. Hayatimizi evlerimizi aksesuar olarak zenginleştirmeye katkıda bulunuyorlar. Her anne kızlarının çeyizi için kendisi tığ oyası olarak bir takım yapmak için gayret gösterir. Günümüzde şehir hayatında çok fazla önemsenmese bile Anadolu şehir ve kasabalarında mutlaka yapılmaktadır. Temiz bir işçilikle yapılmış tığ oyası takımı bulursanız satın almanızı öneririz. web sitemizi dolaşmaya devam ederseniz farklı örnek ve çeşitlerini de görebilirsiniz.

elişi dantel vitrin takımı
Tığ oyası vitrin takımı

 

Tıg Oyası Nasıl Yapılır

Tığ oyası, el yapımı bir örgü tekniğidir ve çok güzel bir görünüme sahip olabilir. Tığ işi dantel , herhangi bir eşarp, çorap, iç çamaşırı gibi ürünleri daha güzel ve şık hale getirmek için kullanılan bir tekniktir.Crochet lace yapmak için, öncelikle size uygun bir örgü iğnesi ve iplik seçmeniz gerekir. Örgü iğneleri genellikle metal veya plastik olarak mevcuttur ve her birinde değişik güç ve hafiflik seviyeleri vardır. İplikler ise çok değişik renk ve kalınlıkları olan bir çok çeşit iplikten oluşur. Crochet lace için en uygun ipliğin biraz hafif olmasına dikkat etmelisiniz.

Tığ danteli yapmak için, öncelikle basit bir silme örgüsü öğrenmeniz gerekir. Silme örgüsünün temel prensibi, her döngüde bir önceki döngüden iki örgü iğnesi almak ve her örgü iğnesinin üzerinde kalan örgüleri tekrar örmektir. Silme örgüsünü öğrendikten sonra, artık sıra crochet lace yapmaya gelir. Crochet lace yapmak için, her örgü iğnesinin üzerinde kalan örgüleri değişik şekillerde örebilirsiniz. Örneğin, basit bir çift örgü ile başlayıp, örgü ile herhangi bir motif oluşturarak, bu motifleri birbirine bağlayarak crochet lace örebilirsiniz. Crochet lace, özgün bir ve güzel bir görünüm sağlamak için de kullanılabilir.

Bir yanıt yazın