İğne Oyası Fular Modelleri

You are currently viewing İğne Oyası Fular Modelleri
aydın yöresinin iğne oyasından yapılmış fular

İğne Oyası Fular

İğne oyası fular modelleri, şal her mevsim kombinasyonu revaçtadır,modasını yitirmez. İpek kumaştan olabileceği gibi yazmadan da yapılabilir. Kumaş ve krep kumaştan dan da  renk renk  yapılabilen işlemelerdir. Her renk,her desen kıyafet üzerine kullanılabilecek mutlaka vardır. İğne oyası aksesuarlar kadına ayrı bir zarafet katar. Gösterişli olmayı tep parça bir aksesuarla sağlamanın en kolay yoludur. Krep kumaşlar kendi başına albenisi olan ürünlerdir. Kenarlarına iğne oyası motifler işlenince daha zarif hoş bir görünüme bürünürler. Her çeşit renk kombinasyonu yapılma sansı vardır. İstenirse ayrı ayrı bütün elbiselerimizin rengine uyumlu fular yapabilme şansımız vardır. Kısıtlamaz ve belirli bir kalıba sokmaz. Her kadının Çantasında mutlak bulundurması gereken aksesuarlardandır. Biz sizlere tavsiye ederiz. Web sitemizde dolaşırsanız istediğiniz renk ve çeşitte ürün bulabilirsiniz.

aydın yöresinin iğne oyasından yapılmış fular

Kullanımı ve Tarihi:

Fular, boyna takılan, genellikle ipekten yapılmış kare bir kumaş parçasıdır. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilir ve genellikle bir moda aksesuarı olarak kullanılır.

“Fular” kelimesi, “fular” olan kumaşın Fransızca kelimesinden gelir. Kumaşın Asya’dan geldiği ve 12. yüzyılda Haçlılar tarafından Avrupa’ya getirildiği düşünülmektedir. 17. yüzyılda Fransa’da popüler oldu ve oradan Avrupa’nın diğer bölgelerine ve Amerika’ya yayıldı.

Fularlar genellikle ipekten yapılır, ancak pamuk, keten veya yün gibi diğer malzemelerden de yapılabilir. Genellikle bir tasarımla basılırlar ve bir kıyafete renk veya desen dokunuşu eklemek için kullanılırlar.

Bu ürün çeşitli şekillerde giyilebilir. Boynuna bağlanabilir veya omuzların üzerine dökülebilirler. Şapka, kemer veya cüzdan gibi diğer giyim eşyalarını aksesuar olarak da kullanılabilirler.

Fular, herhangi bir kıyafeti aksesuar olarak kullanmanın çok yönlü ve şık bir yoludur. Çeşitli renklerde, desenlerde ve malzemelerde bulunabilirler, bu nedenle her durum için mükemmel olan bir fular mutlaka vardır.

Fularlar genellikle başörtüsü veya şal olarak kullanılır, ancak masa örtüsü, duvar süsü ve hatta giysi olarak da kullanılabilir. Birçok kadın onları geleneksel kıyafetlerinin bir parçası olarak giyiyor.

El işi fularlardaki tasarımlar çok çeşitlidir. Her kadının kendi iç dünyasını yansıttığı, yörelere göre değişiklik gösteren modelleri vardır.

Bir yanıt yazın