İğne OyasıYatak Odası Sehpa Takımı

You are currently viewing İğne OyasıYatak Odası Sehpa Takımı

Yatak odası sehpa takımı ipektir.5 parçadır.En güzel iğne oyası modelleri arasındadır. İğne oyaları çeyiz için vazgeçilmez tasarım örnekleridir. Sizin için blog da sergilediğimiz ürünleri özel seçiyor,sizin beğeninizi kazanmaya çalışıyoruz. Oya örnekleri her yörenin farklıdır. İğne oyası işçiliği de bölgesel olarak çok fark eder. Pazar işi dediğimiz ürünleri her zaman kolayca bulabileceğiniz ürünlerdir. Fakat bizim oya örneklerimizi kolayca bulamazsınız. El işleri satan dükkanlardan alınan ürünler genellikle çin,hindistan gibi ülkelerden ithal edilmiş,herkesin kolay ulaşabileceği makine işi üretimlerdir. Çeyiz alışverişi için gidilen dükkanlarda genelde yatak örtüsü,pike takımları gibi hazır çeyiz setleri satılan yerlerdir.Bizimle irtibata geçerseniz sizin için tavsiyelerimiz olacaktır. Sayfanın altına yorum yaparsanız size en kısa zamanda geri dönüş yapar bilgilendirmeye çalışırız. El işi iğne oyaları ,dantel işleri hanımlarımızın vazgeçilmez zevklerindendir.
iğne oyası yatak odası sehpa takımı

Yatak odası ve sehpa takımı, iğne oyasıdır. İpekten yapılmıştır. Beş parçadır. Aydın yöresine ait el işinin en güzel örneklerindendir. Yatak odasında komidin üzerine konabileceği gibi salon ve oturma odalarında,sehpaların üzerine de çok yakışan bir üründür. İğne oyası el işleri yapan kişiden kişiye değişir. Her kadının el işi çok farklıdır.Aynı model oya her kadın da ayrı bir zarafet eseridir. Her portakal ağacının meyvesinin şekli tadı renginin farklı olduğu gibi,kişiye özel işçiliktir. Bir kişi için yapılan bir oya modelinin işçiliğini bir başkasının evinde göremezsiniz. Ayni hanımın elinden çıkmış olması halinde bile sizin elinizdeki oya ile aynısı değildir. Bir ressamın yaptığı tabloların birbirinin aynısı olmaması gibi bir şeydir. Görüyoruz ki hanımlarımız el işi çeyiz yapmaktan,satın almaktan geri durmuyorlar. Bu bizi sevindiren mutlu eden tavırlardan bir tanesidir. Merak ettiklerinizi sormak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.sayfanın altına yazarsanız cevap vermekten memnun oluruz. Beğeninizi ve eleştirilerinizi bizim ile paylaşma dan çekinmeyiniz.

Yatak Odası Sehpa Takımı Nasıl yapılır

İğne oyası olarak yapılan elişi,motif olarak başlanır.Motifin etrafı dolaşılarak büyütülür. Göbeği bitirdikten sonra kenarına takılacak motifleri işlenmeye başlar. Onlarda küçük motifler halinde yapılıp hazırlanır. Kenar motiflerin sayısı sehpa takımı modeline ve büyüklüğüne göre değişir.Bizim ürünlerimizde genelde 15 küçük motiften oluşmaktadır. Normali de budur.Motifler bitirdikten sonra,göbek motifine teker teker monte edilir ve oyamız hazır demektir. Bu modelden 5 tane yapılınca bir takım haline getirilir. Yatak odası takımı olarak da kullanabilirsiniz,sehpa takımı içinde uygundur. Genelde yatak odasında komidin örtüsü olarak kullanıyoruz.

 

Bir yanıt yazın