İğne Oyası Servis Takımı Size Özel

You are currently viewing İğne Oyası Servis Takımı Size Özel
servis takımı

İğne Oyası Servis Takımı

İğne oyası servis takımı.12 servis peçetesi,1 kare servis sehpası 13 parçadır. İpek kumaş üzerine iğne oyası motif monte edilmiştir. Kenarları iğne oyası işlemdir. Günümüzde hazır Hindistan  malı veya Çin malı ürünler kullanılmaktadır. Çeyiz için aydın yöresi kadınları el emeği göz nuru iğne oyası ile işlenmiş yemek takımı servis peçeteleri yapmışlardır. Çok zarif ve harika bir görünüm oluşturmaktadır. Yemek masasında kullanmaya kıyamayacağımız ürünlerdir. Kullanılmayıp sandıkta saklanan veye misafir odalarında vitrinde teşhirde sergilenmektedir. Kültürümüzün devamı için yapılması yaşatılması gereken sanat eserlerimizden bir parçadır. Vitrinimizde veya şark odamızda aksesuar olarak sergilemek için bu tür el sanatı ürünleri almamız gerektiğini düşünmekteyim.

İğne Oyası Servis Takımı

Bu tür ürünler hazırda satışta bulunmamaktadır. Sipariş üzerine yapılan çeyiz setleridir. Yemek odası takımları için harika üründür. Aksesuarları kenarı iğne oyası olarak işlenmiş çok fazla servis takımı bulamazsınız. Bu tür el işçiliği ile yapılmış servis peçeteleri bulursanız kaçırmayınız. Genel orta ve üst sınıfın alıp kullanabileceği ürünlerdir. Çin malları gibi ekonomik ürünler değildir. İpekten iğne oyası ile yapılmış ürünlerin bir bedeli vardır.

Nerede Kullanılır ?

Bu tarz ürünler efektif kullanımdan ziyade yemek masalarını süslemesi için kullanılır. Hepimizde biliriz ki yemeklerde kaliteli kağıt peçeteleri kullanırız. Bu tür aksesuarlar yemek masasına kaliteli gösterir. Ayrı bir zarafet ve ahenk katar. Misafirlerinizin yanında sizin ne kadar estetik anlayışı yüksek birisi olduğunuzu gösterir. Söz ile bunu belirtmemize gerek kalmadan eylem ile aksesuar ile ifade etmiş oluruz.

Nasıl Yapılır

peçeteleri 12 kişilik olarak yapılır. Köşesine işlenen motif peçeteden bağımsız motif olarak işlenir ve sonradan monte edilir. Servis sehpası olan büyük parçada ayni şekilde yapılır. Peçetelerin kenarı iğne oyası olarak işlenir. Zaten peçeteleri gösteren de bu etrafına işlenen iğne oyasıdır. Yıkaması dikkatli yapılmalıdır. Çamaşır makinesine iğne oyası atıp yıkayamazsınız. ayrı bir kap içerisinde elde yıkama toz deterjan ile ılık suda yavaş hareketlerle yıkanıp durulanmalıdır. Asıp kurutması da özenle yapılmalıdır. Tam kurumadan  bir bez arasına konularak çok sıcak olmayan ütü ile ütülenmelidir. Bu şekilde özenli olarak kullanır ve yıkarsanız uzun yıllar kullanabilirsiniz. Malum ipek dikkat ve özen mutlaka gösterilmelidir.

Bir yanıt yazın