Havlu Kenarı Oyaları Modelleri

You are currently viewing Havlu Kenarı Oyaları Modelleri

 Havlu Kenarı Oyaları

Havlu kenarı oyaları çeyizlik havlular için mükemmeldir. Havlu günlük hayatımızın bir parçası ve neredeyse en çok kullanılan tekstil ürünüdür. Doğal olarak çeyiz ürünleri içinde de mutlaka var olan bir parçadır. İşin içine çeyiz girince, daha bir özenli oluruz. Kaliteli alır etrafına iğne oyası gibi aksesuarlar monte ederiz. Aydın yöresinde de el işçiliği ile yapılmış iğne oyaları takılır. Sergiye konulacak kadar zarif havlular meydana gelir. İnsanın kullanası bile gelmez. Sanat eseri gibi olmuşlardır artık. Genelde de kullanılmaz sandıklarda saklanırlar. Kullanmasak da bizi mutlu eden aksesuarlardır. İğne oyası havlu kenarı takılmış ürünler çeyizimize ve günlük kullanımda zarafet katar. Hanımlarımız yinede evlerinde kenarları işlemeli aksesuarlı kullanmak isterler. Piyasada makine üretimi fabrikasyon danteller takılmış havluları alıp satılmaktadır. Bu fabrikasyon ürünler çeyiz de kullanılması çok tercih edilmez.

Havlu Kenarı Oyaları Nasıl Yapılır

Havlu kenar oyaları iplikten yapılır. Günlük kullanımda sürekli yıkanan ev tekstili ürünü olmaları sebebi ile sağlam iplikten yapılmaları gerekir. Çok fazla kenar oyası modeli olmasına rağmen biz bal peteği modeli öneriyor ve yaptırıyoruz. Çift renk yaptığımız kenar oyaları beyaz kaliteli havlu üzerinde mükemmel görünmektedir. Kenar oyası harici elde işlenen bir oyasıdır. Bittik den sonra kenara monte edilir. Kenar oyalı oldu mu daha bir zarif, daha bir estetik görünüyor. Sadece çeyiz setleri için değil ,günlük kullanım evde kullanmak içinde almanızı tavsiye ederiz. Çünkü biz kenar oyası takıyoruz. Web sitemize farklı örnek ve renklerde kenar oyaları koyacağız tekrar ziyaret ederseniz görebilirsiniz.

Havlu Kenarı Oyaları

Havlu Merkezi Denizli

Genelde tekstil merkezi ilimiz denizli de dokunur. İlk başlarda baba dağlılar iş hanında satışı yapılmaya başlamıştır. Türkiye nin her yerinden toptancılar veya parekendeciler gelip buradan satın alıyorlardı. Zamanla denizli’li üreticiler kendi mallarını vilayetlere gidip pazarlamaya başladılar. Modern fabrikaların kurulmasıyla Dünya ile ticaret başladı. Bursa gibi vilayetlerimizde de dokunuyor olsa da havlunun merkezi denizli olarak bilinir. Dokuma tezgahları ile başlayan serüven fabrikalarda son sistem seri üretimi ile devam etmektedir. Tekstil de ihracat girdilerimizin en başında havlu ve bornoz ürünleri gelmektedir.

Bir yanıt yazın