Buldan Keteni Fiskos Masası

You are currently viewing Buldan Keteni Fiskos Masası
Buldan keteni fiskos masası

Buldan Keteni Fiskos Masası

Buldan işi fiskos masası doğal bir üründür. Sentetik değil pamuk dan yapılmıştır. Şark odaları için idealdir. Normal kullanımda da kullanışlı bir örtüdür. Fiyatı da uygundur. Kullan at tarzı ürünlerden bir tanesidir. Tavsiye ederiz. Ülkemizde denizli vilayeti, buldan ilçesinde ilk defa üretilmeye basladığı için, buldan keteni veya buldan işi olarak adlandırılmıştır. Fakat denizlinin pek çok ilçesinde de dokuma tezgahlarında dokunup işlenerek ev tekstili haline getirilmektedir. Buradan denizli merkezdeki mağazalarda satışa sunulmaktadır. Türkiye de pek çok vilayete de toptan satışı yapılmaktadır. Yurtdışı na ihracatı da yapılan bu ürün , ülkemize döviz geliri de sağlamaktadır. Resimde görünen ürün, kirli beyaz dediğimiz renktedir. Fakat çok farklı pastel renklerde de yapılmaktadır.

Buldan keteni fiskos masası

Burdan Keteni Çeşitleri

Buldan keteni veya buldan işi dediğimiz ürünlerden çok farklı ürünler yapılmaktadır. Otantik perdeler, yastık kılıfları,masa örtüleri, nevresim takımları, yatak örtüleri yapılır. Çok amaçlı ev tekstili yapımına uygundur. Ayrıca yazlık giyim olarak ve Türk hamamlarında peştemal olarak da kullanılır. Peştemal Türk hamam kültürünün vazgeçilmez bir parçasıdır. Yüzyıllardır kullanılmış bir aksesuardır. Günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir.pamuktan yapılmış olmasının önemi büyüktür. Suyu tutma  ve doğal malzemeden üretiyor olması bakımından da tercih sebebidir.

Keten Kumaşın Faydaları

Keten Dokuma dediğimiz ürünler yüzde yüz saf pamuktan yapılan ürünlerdir. Keten kumaş, doğal bir malzemeden üretildiği için çevreye dostudur. Özellikle doğal kaynakları tüketmeyen üretim yöntemleri kullanılarak üretilen keten, çevre dostu bir seçenektir. Ayrıca keten kumaş yüksek bir nem emme yeteneğine sahiptir, bu da terlemeyi azaltarak insanları rahatlatır. Keten ayrıca yüksek bir sıcaklık iletkenliğine sahiptir, bu da insanların vücudunu serin tutarak rahatlatır. Keten kumaş ayrıca doğal bir antibakteriyel özelliğe sahiptir, bu da cilt enfeksiyonlarını önler ve insanların sağlığını korur. Vucuttaki statik elektiriği alırlar sağlik açısındada çok faydalıdırlar.

Buldan Keteni Fiskos Masası Kullanım Alanları

Buldan Keteni  fiskos masası örtüsü, ev dekorasyonu için oldukça popüler bir seçenektir. Özellikle, rustik ve doğal bir görünüm isteyenler için uygun bir tercih olabilir. Bu masa örtüleri, genellikle yemek masaları, sandalyeler ve konsol masaları için kullanılabilir. Ayrıca, ev dekorasyonu için de kullanılabilecek olan bu ürünler, aynı zamanda restoranlar ve kafeler için de uygun bir seçenek olabilir. Özellikle, konseptleri doğal ve sade olan mekanlar için keten kumaş fiskos masa örtüleri uygun bir seçenek olabilir.

Bir yanıt yazın